EnglishEnglish | +90 (272) 515 30 55 | elibollar@elibollar.com.tr

ürünler

Ana Sayfa / ürünler / Rulo Balya Makinesi

Rulo Balya Makinesi

Rulo Balya Makinesi

Traktörle çekilen, hareketini traktör kuyruk milinden alan, yaş ot, arpa, yulaf, fiğ, yonca vb. materyalleri tarla üzerinden toplayarak silindirik bir şekilde balyalayıp tarlada streçleme yapabilen günümüz teknolojisiyle üretilmiş bir makinedir. Kaba yem olarak kullanılan bitkilerin koşullandırıcı biçme düzenleri ile biçilen ürünleri hemen, diskli biçme düzenleri ile biçilen ürünleri ise 4-6 saat sonra balyalayabilmektedir. Makine haznesine alınan ürünler sıkıştırma odası dolduktan sonra file ile sarılmaktadır. File ile sarılan ürün arka kısımda bulunan streçleme ünitesine hidrolik sistemler ile bırakılmakta ve ürün streç ile sarıldıktan sonra tarla yüzeyine bırakılmaktadır.

Yeşil olarak streçlenen ürünler silaj halinde değerlendirilebilmektedir. Streçlenen ürünlerin oksijensiz ortamda fermantasyonu ile içindeki asitler yardımıyla besin değerini %300'e kadar arttırabilmektedir. Silaj üzerinde iklim faktörünün etkisi diğer uygulamalara göre çok daha azdır. Hayvanlar tarafından tüketilemeyen veya fazla tüketilmesi uygun olmayan bazı yem bitkileri bu makine sayesinde silaj halinde hayvanlara verilmektedir. Ayrıca silaj yapılacak materyalin tarlayı minimum sürede terk etmesine imkan sağlar.

Silaj yemleri uygun saklama koşullarında 2-3 yıl bekletilmekte ve bu durum kış aylarında kesif yem alımını minimuma indirmektedir. Silo yapımında harcanan zamanı yarıya indirerek iş gücü ve maliyeti azaltır. EMS 900 S Tümleeşik Rulo Balya Yapma ve Balya Paketleme Makinesi tek makinede 2 işlev yaparak kombine makine faydası göstermektedir.

Model EMS 900S
İş Genişliği(cm) 100
Balya Ebadı(cm) 90X85
Ot Balya Ağırlığı(kg) 200
Parçalayıcı Ünite(haşbay) Yok
Pikap İç Genişliği(cm) 100
Genişlik(cm) 245
Uzunluk(cm) 480
Yükseklik(cm) 205
Tekerlek Ölçüleri 11,5/80-15,3
Ağırlık(kg) 1900
Güç Gereksinimi(Hp) 45
Kuyruk Mili Devri(1/min) 540
Kontrol ve Kumanda Sistemi PLC Hidrolik Kontrol
Hidrolik Basınç Kaynağı Traktör Yağ Pompası
Kumanda Kontrol Sistemi Elektronik Manuel Kumanda
Hidrolik Sistem Max. Basınç(Bar) 180
File Genişliği(cm) 100
Sarma Film Ölçüleri(cm) 2x50
Sarma Film Kontrolü Otomatik
Çalışma Hızı(km/h) 4,8
Işıklandırma Mevcut
İş Verimi (Balya/saat) 25-35

Menu 2

Some content in menu 2.